Forum www.stowarzyszeniedhl.fora.pl Strona Główna
FAQ  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Grupy  Użytkownicy  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj
Rady, porady, czyli instrukatażowo.

Coccaine
Moderator

Dołączył: 08 Lut 2009

Skąd: Iława, praktycznie Nowa Wieś.

PostWysłany: Pią 16:42, 06 Mar 2009    Temat postu: Rady, porady, czyli instrukatażowo.

Macie jakieś pytania co do programu i jego obsługi? Piszcie tutaj!

Coccaine
Moderator

Dołączył: 08 Lut 2009

Skąd: Iława, praktycznie Nowa Wieś.

PostWysłany: Sob 14:22, 07 Mar 2009    Temat postu:

To ja dodam krótką poradę, jak używać stampsów w Photo Filtre.
.1. Załóżmy, że mamy jakąś tam pracę i chcemy dać na niej ten ozdobny "wzorek", więc najpierw ustawiamy sobie kolor, jaki chcemy. Tak, jak to normalnie robimy, wiecie klikacie na ten kwadracik i wybieracie. Najlepiej taki, aby dobrze wyróżniał się od tła, wtedy wszystko wygląda bardziej przejrzyście i takie tamm xD
.2. Otwieramy plik ze stampsem Plik --> Otwórz(File --> Open).
.3. W okienku z otwartym stampsem klikamy prawym przyciskiem myszy i "Copy" lub Edit--> Copy(Edycja --> Kopiuj).
.4. Otwieramy teraz okienko naszego obrazka, na który chcemy nałożyć stamps. Klikamy Edit-->Paste Specjal --> Masks
(Edycja --> wklej Specjalne --> Maska). i ustawiamy stamps tam, gdzie nam się podoba i pasuję Smile Operację możecie powtórzyć i nałożyć kilka razy ten sam wzorek, tylko o innym kolorze. Wtedy powtarzacie punkt 1 i 4 Smile

Sposób 2!

.1. Mamy otwarty już ten nasz nagłówek, czy coś tam na co stamps chcemy nałożyć.
.2. Klikamy na taką niebieską rameczkę z ludzkiem w środku. Lub Filtre --> Mask. Otworzy nam sie okienko. Klikmy na takie trzy kropeczki, lub na Przeglądaj. Niestety, nie wiem jak to jest po angielsku i w nasyzm komputerze szukamy naszego stampsa.
.3. Gdy już wybraliśmy stampsa możemy kliknąć od razu "OK" lub najpierw ustawić sobie przezroczystość(Opacity) i kolor jaki będzie miał nasz stamps. Klikamy Stretch mask bądź Tile mask (rozciągnięcie, powtarzanie)
.4. Wszystko ustawione? No to klikamy OK!

Polecam sposób pierwszy, sposób drugi jest beznadziejny i nadaję sie tylko do robienia tła.

Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.stowarzyszeniedhl.fora.pl Strona Główna -> my kontra program graficzny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Skocz do: